امنیت وردپرس موضوعی است که از اهمیت بسیار بالایی برای هر صاحب وب سایت برخوردار است. اگر در مورد وب سایت خود جدی هستید ، پس باید به بهترین شیوه های امنیتی وردپرس توجه کنید. در اینجا، تمام نکات برتر امنیتی وردپرس را به شما خواهیم گفت تا از وب سایت خود در برابر هکرها و بدافزارها محافظت کنید.
در حالی که نرم افزار اصلی وردپرس بسیار ایمن است و به طور مرتب توسط صدها نفر از برنامه نویسان مورد بازرسی قرار می گیرد، کارهای زیادی برای ایمن سازی بهتر سایت شما وجود دارد.

امنیت سایت

چرا امنیت وب سایت اهمیت دارد؟

یک سایت هک شده وردپرس می تواند صدمات جدی به درآمد و اعتبار کسب و کار شما وارد کند. هکرها می توانند اطلاعات کاربر، گذرواژه‌ها را سرقت کنند ، نرم افزارهای مخرب را نصب کنند و حتی می توانند بدافزار را برای کاربران نصب کنند.
بدتر از همه، شما ممکن است مجبور به پرداخت باج برای هکرها شوید تا دوباره به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید.
اگر وب سایت شما مربوط به یک تجارت است، پس باید به امنیت سایت وردپرس خود توجه بیشتری کنید.

به روزرسانی وردپرس

به طور پیش فرض، وردپرس به طور خودکار بروزرسانی های جزئی را انجام می دهد. برای نسخه های اصلی، باید بروزرسانی را به صورت دستی انجام دهید.
WordPress همچنین دارای هزاران افزونه و مضمون است که می توانید در وب سایت خود نصب کنید. این افزونه ها و مضامین توسط توسعه دهندگان شخص ثالث نگهداری می شوند که مرتباً بروزرسانی ها را نیز منتشر می کنند. این بروزرسانی های وردپرس برای امنیت و ثبات سایت وردپرس شما بسیار مهم است. شما باید اطمینان حاصل کنید که هسته، افزونه ها و موضوع وردپرس شما بروز است.

گذرواژه‌ها و مجوزهای کاربر

متداول ترین تلاشهای هک کردن وردپرس از کلمه عبور ضعیف استفاده می کند. می توانید با استفاده از رمزهای عبور قوی تر که برای وب سایت شما بی نظیر است، این کار را دشوار کنید. نه فقط برای سرپرست وردپرس، بلکه برای حساب های FTP، پایگاه داده، حساب میزبانی وردپرس و آدرس های ایمیل سفارشی شما که از نام دامنه سایت شما استفاده می کنند.
بسیاری از مبتدیان دوست ندارند از رمزهای عبور قوی استفاده کنند زیرا به خاطر سپردن آنها سخت است. نکته خوب این است که دیگر لازم نیست رمزهای عبور را به خاطر بسپارید. می توانید از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید.

امنیت سایت

نقش میزبانی وب وردپرس

سرویس میزبانی وردپرس شما مهمترین نقش را در امنیت سایت وردپرس شما ایفا می کند. یک ارائه دهنده میزبانی خوب مشترک اقدامات اضافی را برای محافظت از سرورهای شما در برابر تهدیدهای مشترک انجام می دهد.
در اینجا نحوه عملکرد یک شرکت میزبانی وب خوب برای محافظت از وب سایت ها و داده های شما ارائه شده است.
آنها بطور مداوم شبکه خود را برای فعالیت مشکوک رصد می کنند.
همه شرکت های میزبان خوب ابزارهایی در اختیار دارند تا از حملات DDOS در مقیاس بزرگ جلوگیری کنند.
آنها برنامه های بازیابی حوادث و سوانح دارند که به آنها این امکان را می دهد در صورت بروز حادثه بزرگ از داده های شما محافظت کنند.
استفاده از یک سرویس میزبانی وردپرس مدیریت شده ، بستر ایمن تری برای وب سایت شما فراهم می کند.

امنیت وردپرس در مراحل آسان (بدون برنامه نویسی)

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید امنیت وردپرس خود را تنها با چند کلیک (بدون نیاز به کد نویسی) بهبود بخشید.

افزونه Backup را نصب کنید

تهیه نسخه Backup اولین دفاع شما در برابر هرگونه حمله هکرها است. به یاد داشته باشید، هیچ چیز 100٪ امن نیست. اگر وب سایت های دولتی می توانند هک شوند، پس شما نیز ممکن است هک شوید.
Backup به شما این امکان را می دهد تا در صورت اتفاق بد سایت وردپرس خود را به سرعت بازیابی کنید.

نصب بهترین افزونه امنیتی WordPress

بعد از تهیه نسخه Backup، کار بعدی که ما باید انجام دهیم، راه‌اندازی یک سیستم حسابرسی و نظارت است که همه اتفاقاتی را که در وب سایت شما رخ داده است، پیگیری می کند.
این شامل نظارت بر یکپارچگی پرونده، تلاش برای ورود به سیستم، اسکن نرم افزارهای مخرب و غیره است.
خوشبختانه ، این مراقبت را می توان با بهترین افزونه امنیتی WordPress ، Sucuri Scanner انجام داد.