تبلیغات آنلاین به استفاده از وب سایت ها و سایر مکان های آنلاین به عنوان واسطه تبلیغاتی اطلاق می شود. در تبلیغات آنلاین ، پیامهای تبلیغاتی روی صفحه نمایش لپ تاپ های آنلاین ، دسک تاپ ، تبلت ، تلویزیون های هوشمند و تلفن های هوشمند ظاهر می شوند. این نوع تبلیغات حدود بیست و پنج سال است ، یعنی ، از زمان رایج شدن اینترنت ، وجود داشته است.
ما همچنین از اصطلاحات تبلیغات اینترنتی، تبلیغات وب، تبلیغات دیجیتال و بازاریابی آنلاین با همان معنای تبلیغات آنلاین استفاده می کنیم. “آنلاین” در این زمینه به اینترنت اشاره دارد. تبلیغات کار جلب توجه مردم و جذب آنها برای خرید یک محصول یا خدمات است.

تبلیغات آنلاین – رشد انفجاری

از اوایل دهه 1990 ، اندازه بازار جهانی تبلیغات آنلاین بصورت نمایی رشد کرده است. در واقع، امروز این یک استاندارد برای شرکت های چند ملیتی، SMEs و افراد خاص است. “SMEs” مخفف شرکتهای کوچک و متوسط است.
“مهمترین مزیت تبلیغات آنلاین، تبلیغ سریع اطلاعات مربوط به محصول بدون محدودیت مرز جغرافیایی است.”
“یک چالش بزرگ زمینه تحول تبلیغات تعاملی است که چالش های جدیدی را برای تبلیغ کنندگان آنلاین ایجاد می کند.”

تبلیغات

تبلیغات آنلاین – کانال

کارشناسان بازاریابی و تبلیغات می گویند که تبلیغات آنلاین چیزی مشابه تبلیغات سنتی است ، به جز اینکه بسیار پیچیده تر است. این به دلیل تکنولوژی پیچیده است.
با بازاریابی آنلاین، تبلیغ کنندگان می توانند محتوای تبلیغاتی خود را در نرم افزار، وب سایت و فیلم نمایش دهند. تبلیغات ممکن است در برنامه های تلفن همراه نیز ظاهر شود. در حقیقت، انواع بیشماری از تبلیغات و کانال های آنلاین وجود دارد. وقتی در مورد کانال های تبلیغاتی صحبت می کنیم ، به مکانهایی مراجعه می کنیم که در آن می توان تبلیغات را نشان داد.

تبلیغات متنی

آگهی متنی برخی از متن ها با یک لینک است. اگر روی پیوند لینک کلیک کنید، شما را به یک وب سایت یا صفحه فرد تبلیغ کننده می برد.

نمایش تبلیغات

تبلیغات نمایش داده می شود در کنار محتوا. در بیشتر موارد، آنها حاوی مطالب تبلیغاتی مربوط به موضوع صفحه وب یا مقاله هستند. به عنوان مثال ، تبلیغات نمایشگر که مزارع چمن زنی را تبلیغ می کنند بیشتر در صفحات وب با موضوع باغبانی ظاهر می شوند.
تبلیغات نمایش معمولاً در ایمیل، صفحات وب و برنامه ها ظاهر می شوند.

تبلیغات بنر

تبلیغ کنندگان تبلیغات بنر را به صورت برجسته در یک صفحه وب نمایش می دهند. آنها زمانی بسیار محبوب بودند. ما هنوز هم می توانیم آنها را در صفحات وب و برنامه ها مشاهده کنیم. با این حال، آنها کمتر رایج هستند.
نابینایی بنر وقتی اتفاق می افتد که بینندگان از آگهی ها مصون شوند. به عبارت دیگر ، وقتی بینندگان از نظر ذهنی بنرها را مسدود می کنند.

تبلیغات بومی

یک تبلیغ بومی بخشی از نوشتار است که در یک انتشار آنلاین ظاهر می شود – دقیقاً مانند بخشی از مقاله است. هدف از تبلیغات بومی ، درست مانند هر تبلیغات دیگر ، تبلیغ یک سرویس یا محصول است. برخی از تبلیغ کنندگان تبلیغات بومی خود را بیش از حد با احتیاط قرار می دهند. به عبارت دیگر ، شما نمی توانید بگویید که بخشی از متن هستند یا یک تبلیغ. تا زمانی که روی آنها کلیک نکنید ، نمی توانید بگویید.

تبلیغات رسانه های اجتماعی

تبلیغات رسانه های اجتماعی در وب سایت هایی مانند فیس بوک ، یعنی شبکه های رسانه های اجتماعی آنلاین ظاهر می شود. اکثر آنها مانند پست های معمولی در رسانه های اجتماعی یا توییت هستند. اکثر تبلیغات رسانه های اجتماعی به علایق کاربر مربوط هستند.

تبلیغات انلاین1

تبلیغات درون برنامه

تبلیغات درون برنامه ای به تبلیغاتی اطلاق می شود که در یک برنامه نرم افزاری ظاهر می شوند. آنها ممکن است تبلیغات بومی ، تبلیغات متنی ، تبلیغات نمایشگر یا ترکیبی باشند. این نوع تبلیغات طی 5 سال گذشته به طور فزآینده ای رایج شده است. به عبارت دیگر، از زمان صعود تلفنهای هوشمند موبایل، بازاریابان از تبلیغات درون برنامه ای استفاده کرده اند.

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی قبل از تماشای یک فیلم ویدئویی به صورت آنلاین ظاهر می شود. در وب سایتهایی مانند YouTube و Vimeo ، چنین تبلیغاتی رایج است. در حقیقت ، تبلیغات ویدیویی دقیقاً مانند تبلیغات تلویزیونی سنتی است. با این حال ، تبلیغ کننده می تواند اثربخشی یک تبلیغ ویدیویی را بهتر از یک تبلیغ تلویزیونی کنترل کند.
به عنوان مثال با یک آگهی تلویزیونی ، نمی دانم بیننده بعد از دیدن تبلیغات چه کاری انجام می دهد. با یک آگهی ویدیویی آنلاین ، اگر بیننده روی آگهی کلیک کند ، من از آن مطلع هستم. من همچنین می دانم که بیننده به کجا می رود ، یعنی کدام صفحات وب را بازدید می کند.

تبلیغات ایمیل

تبلیغات ایمیل به صورت متنی ، تبلیغات نمایش داده شده یا تبلیغات بومی در ایمیل ظاهر می شوند. برای تبلیغ کننده داشتن ارتباط مستقیم با افراد بسیار عالی است. بنابراین ، تبلیغات ایمیل یکی از موثرترین روشهای تبلیغاتی است که وجود دارد.