استفاده از رنگ جنبه مهمی در ایجاد یک وب سایت عالی دارد. رنگ ها معنای مهمی دارند و باید قبل از طراحی وب سایت به خوبی اندیشید. روانشناسی رنگ در طراحی سایت از موارد مهم می باشد که بهتر است درباره آن بیشتر بدانید.
یک رنگی که برای چشم دلپذیر باشد و فکر را باز می کند و بازدید کنندگان وب سایت شما را ترغیب به ماندن طولانی تر و بازگشت مجدد می کند.
تحقیقات گسترده نشان داده است که رنگ نه تنها بر درک ما بلکه بر احساس و رفتار ما تأثیر می گذارد. رنگ بخش مهمی از طراحی است و این یک جنبه اساسی از برند کلی نیز محسوب می شود.
ما می دانیم که محتوای نوشتاری و نحوه ارائه آن مهم است، اما آنچه در مورد عناصر طراحی و سایر محتوای غیر کلامی می گوییم چیست؟یک وب سایت ممکن است محتوا و فصیح و واضح باشد، اما انتخاب رنگ برای پس زمینه و سایر عناصر می تواند یک پیام متناقض برای شما ارسال کند. بسیاری از شرکت ها رنگ های خود را بر اساس اولویت شخصی یا آرم شرکت ها انتخاب می کنند ، اما متوجه نمی شوند که وب سایت بسیار بیشتر از آنچه در سطح آگاهانه ارائه می شود، می گوید.

روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ

سفید

رنگ سفید نور را منعکس می کند ، به همین دلیل هنگام نگاه به چشم ما را می لرزاند. در تجارت ، سفید دلالت بر انصاف و برابری دارد. رنگ سفید نشان دهنده سازمان و برابری همراه است.

قرمز

رنگ قرمز ضربان قلب را افزایش داده و باعث سرعت تنفس می شود. این یک رنگ شدید و قدرتمند است و به همین ترتیب، با تقاضا و پرخاشگری همراه است. قرمز همچنین برای تحریک اشتهای ما شناخته شده است. در تجارت ، قرمز به عنوان “فراخوانی برای اقدام” شناخته می شود.

صورتی

صورتی رنگ، رنگی دلسوزانه و تقویت کننده است. این یک رنگ غیر تهدیدآمیز است که بیننده را آرامش و اطمینان می دهد. با عشق و عاشقانه همراه است.

آبی

رنگ آبی، در سایه های روشن تر، دارای خاصیت آرام بخش و آرامش است. سایه های تیره تر آبی ذهن را به فکر و تمرکز می برند.

سبز

رنگ سبز به عنوان ساده ترین رنگ روی چشم شناخته شده است. این یک اثر آرامش بخش دارد. به همین دلیل است که افرادی که قرار است در یک برنامه تلویزیونی حضور داشته باشند، در یک اتاق سبز صبر می کنند تا قبل از حضور بتوانند استراحت کنند.

زرد

زرد رنگ برای جلب توجه فریاد می زند. به عنوان جلب توجه شناخته می شود! با این حال ، زرد روی چشم ها خشن است و به همین دلیل طرف عاطفی ما را تحریک می کند.

سیاه

در حالی که رنگ سیاه در بسیاری از فرهنگها به طور گسترده با تاریکی و مرگ همراه است، اما به دلیل ظرافت، زرق و برق در صنعت تبلیغات شهرت پیدا کرده است. پروژه های سیاه قدرت توجه بیشتری دارند و معمولاً در تبلیغات محصولات لوکس استفاده می شوند.

 

 قهوه ای

قهوه ای به عنوان یک رنگ بازتاب شناخته می شود. برخی افراد نیز آن را رنگ حمایتی می دانند. قهوه ای با چیزهای طبیعی یا ارگانیک در ارتباط است زیرا مردم هنگام دیدن قهوه ای به زمین و طبیعت فکر می کنند.

تفاوت های جنسیتی

بسته به اینکه وب سایت شما جنس خاصی را هدف قرار داده است یا خیر، تحقیقات نشان داده اند که زنان رنگهای نرم تری یعنی رنگهای روشن تر را انتخاب می کنند.