ساعت کاری 09:00-20:00

تهران – صادقیه – مرودشت

021-44374278

طراحی اپ1

زمانی که مردم در موبایل خود می گذرانند هر ساله در حال رشد است. زمان سپری شده با اپلیکیشن های  تلفن همراه نیز در حال رشد است. عوامل بسیاری وجود دارد که می توانند اپ شما را چگونه موفقیت آمیز کند، اما درک چند مورد از عملکردهای اصلی که کاربران می خواهند و انتظار دارند می تواند به شما در شروع کار کمک کند.

طراحی اپلیکیشن تلفن همراه یک مرحله مهم در حین توسعه است. ارائه یک تجربه کاربری عالی باید اولویت شماره یک شما به عنوان توسعه دهنده برنامه اپلیکیشن باشد زیرا این امر تأثیر قدرتمند و مستقیمی در جذب کاربر دارد.

بسیاری از ابزارهای طراحی اپلیکیشن وجود دارند که به شما کمک می کنند تا وایرهای برنامه برنامه تلفن همراه خود را ترسیم کنید، نمونه های اولیه بسازید و آنها را زنده کنید.

تفاوت بین یک برنامه خوب و یک برنامه بد معمولاً در کیفیت تجربه کاربری آن (UX) است.  UX خوب چیزی است که اپ های موفق را از اپ های ناموفق جدا می کند. امروزه، کاربران تلفن همراه انتظار زیادی از اپلیکیشن دارند: زمان بارگذاری سریع، سهولت استفاده و لذت در طول تعامل.

اگر می خواهید برنامه شما موفقیت آمیز باشد، باید UX را نه تنها یک جنبه جزئی از طراحی اپلیکیشن، بلکه یک مؤلفه اساسی استراتژی محصول بدانید.

اپ

هنگام طراحی اپلیکیشن باید موارد بسیاری را در نظر بگیرید.

به حداقل رساندن بار شناختی

بار شناختی در اینجا به میزان توان مغزی مورد نیاز برای استفاده از برنامه اشاره دارد. مغز انسان از قدرت پردازش محدودی برخوردار است و هنگامی که یک اپ به طور همزمان اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد ، ممکن است کاربر را تحت الشعاع قرار دهد و باعث شود آنها از این کار صرف نظر کنند.

رمزگشایی

درهم و برهمی یکی از بدترین دشمنان طراحی خوب است. با درهم و برهم زدن رابط کاربری، کاربران را بیش از حد با اطلاعات بیش از حد بارگذاری می کنید: هر دکمه، تصویر و نماد اضافه شده صفحه نمایش را پیچیده تر می کند.

خلاص شدن از شر هر چیزی که در طراحی اپلیکیشن ضروری نیست مهم است زیرا کاهش درهم و برهمی باعث افزایش درک می شود.

ایجاد انگیزه در کاربر

به دنبال هر چیزی در طراحی باشید که نیاز به تلاش کاربر داشته باشد (این ممکن است وارد کردن داده ها، تصمیم گیری و غیره باشد) و به دنبال گزینه های دیگر باشید. به عنوان مثال، در بعضی موارد می توانید به جای درخواست از کاربر برای تایپ بیشتر، از داده های قبلاً وارد شده استفاده مجدد کنید، یا از اطلاعات موجود در دسترس برای تنظیم پیش فرض هوشمند استفاده کنید.

تقسیم بندی

اگر یک کار شامل بسیاری از مراحل و اقدامات مورد نیاز از طرف کاربر است، بهتر است چنین کارهایی را در تعدادی زیرشاخه تقسیم کنید. این اصل در طراحی اپلیکیشن بسیار مهم است زیرا نمی خواهید یک زمان پیچیدگی بیش از حد برای کاربر ایجاد کنید.

استفاده از صفحه های خانوادگی

صفحه های آشنا صفحاتی هستند که کاربران در بسیاری از برنامه ها مشاهده می کنند. صفحه نمایش هایی از قبیل “شروع کار” ، “چه چیز جدیدی” و “نتایج جستجو” برای اپ های موبایل تبدیل به استاندارد های واقعی شده اند. آنها نیازی به توضیحات اضافی ندارند زیرا کاربران از قبل با آنها آشنا هستند.