SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. این عمل بهینه سازی صفحات وب شماست تا آنها را به موقعیت بالایی در نتایج جستجوی Google یا سایر موتورهای جستجو برساند. سئو تمرکز خود را بر بهبود رتبه بندی در نتایج جستجوی ارگانیک – بدون مزد و تمرکز دارد.

اگر وب سایت دارید و می خواهید ترافیک بیشتری کسب کنید ، باید بخشی از تلاشهای بازاریابی شما باشد. در اینجا ، من توضیح خواهم داد که SEO چیست و چگونه به Yoast نزدیک می شویم.

 

سئو

 

الگوریتم Google

رتبه این نتایج جستجو توسط الگوریتم گوگل تعیین می شود. اگرچه الگوریتم Google مخفی است ، اما سالها تجربه در SEO منجر به ایده خوبی در مورد عوامل مهم شده است. از نظر ما عوامل موجود در الگوریتم Google را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

عوامل SEO در صفحه (on-page )

رتبه وب سایت شما تا حدودی توسط عوامل درون صفحه تعیین می شود. عوامل SEO در صفحه ، تمام مواردی هستند که می توانید از طریق وب سایت واقعی خود تأثیر بگذارید. این عوامل شامل جنبه های فنی (به عنوان مثال کیفیت کد و سرعت سایت شما) و جنبه های مربوط به محتوا ، مانند ساختار وب سایت شما یا کیفیت نسخه در وب سایت شما می باشد. اینها همه فاکتورهای مهم جستجوگرها در صفحه هستند.

بازاریابی محتوا

قبل از اینکه به برخی از عوامل SEO و خارج از صفحه بپردازیم ، اجازه دهید در مورد محتوا صحبت کنیم. محتوا هم در جذب موتورهای جستجو موثر است و هم به سازمان شما کمک می کند تا با بازدید کنندگان سایت ارتباط برقرار کند. هرچه قطعات با کیفیت تر و مرتبط با محتوای شما در سایت شما باشد ، موتورهای جستجوگر احتمال بیشتری دارند که صفحات شما را در صفحه نتایج موتور جستجو بالاتر قرار دهند. به همین ترتیب، هرچه محتوای جذاب و مؤثر تری در سایت خود داشته باشید ، بازدیدکنندگان بیشتر احتمال دارد که زمان با کیفیت را در وب سایت شما سپری کنند و حتی ممکن است خرید انجام دهند.

عوامل سئو خارج از صفحه ( off-page )

علاوه بر فاکتورهای جستجوگرها در صفحه ، فاکتورهای سئو خارج از صفحه نیز وجود دارد. این عوامل شامل لینک های  وب سایتهای دیگر ، توجه رسانه های اجتماعی و سایر فعالیتهای بازاریابی در خارج از وب سایت شخصی شما می باشد. تأثیرگذاری بر این عوامل سئو در خارج از صفحه بسیار دشوار است. مهمترین این عوامل خارج از صفحه تعداد و کیفیت لینک است که به سایت شما نشان می دهند. هرچه کیفیت سایتهای مرتبط با وب سایت شما با کیفیت تر باشد ، موقعیت شما در Google بالاتر خواهد بود.

سئو کل نگر

در Yoast ، آنچه را که می نامیم عملی می کنیم – SEO جامع. این بدان معنی است که هدف اصلی شما باید ساخت و نگهداری از بهترین وب سایت باشد. سعی نکنید Google را فریب دهید ، بلکه از یک استراتژی بلند مدت پایدار استفاده کنید. اگر وب سایت شما از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد ، رتبه بندی به صورت خودکار انجام می شود.

Google می خواهد کاربران خود را به مکان مناسب برساند ، زیرا ماموریت آن این است که تمام اطلاعات آنلاین جهان را فهرست بندی کرده و در دسترس جهانی و مفید قرار دهد.

علاوه بر این ، البته گوگل می خواهد درآمد کسب کند. برای رسیدن به این هدف ، آنها باید اطمینان حاصل کنند که مردم از Google استفاده می کنند. این بدان معنی است که آنها باید نتایج مورد نظر خود را به افراد نشان دهند. بنابراین اگر وب سایت شما در بازار شما بهترین است ، Google می خواهد آن را در نتایج بالایی قرار دهد.

رتبه بندی دائم در گوگل نیاز به یک استراتژی گسترده سئو دارد که بر روی همه جنبه های وب سایت شما و بازاریابی آن متمرکز است. جنبه فنی ، کاربر eXperience (UX) ، محتوای وب سایت شما: همه باید درجه یک باشند.

یادگیری SEO

مقالات آنلاین آموزش سئو ما مهارت های حیاتی سئو را به شما آموزش می دهند که می توانید بلافاصله آنها را اعمال کنید. دریابید که چگونه از رقابت خود پیشی بگیرید و از طریق مقالات آموزشی ما بهترین نتیجه شوید!

این که آیا شما یک وبلاگ نگار ، توسعه دهنده ، بازاریاب آنلاین هستید ، یا یک شغل بزرگ یا کوچک دارید: به سئو همه اعتقاد داریم.

SEO شیوه بهینه سازی وب سایت ها برای دستیابی آنها به موقعیت بالایی در نتایج جستجوی Google – یا موتور جستجوگر دیگر است. در Yoast ، ما معتقدیم که SEO جامع بهترین راه برای رتبه بندی وب سایت شما است زیرا شما روی ساختن هر جنبه از سایت خود تمرکز می کنید.

از هیچ ترفندی SEO کلاه سیاه استفاده نکنید ، زیرا در نهایت ، این پیامدهای منفی برای رتبه بندی شما به همراه خواهد داشت. درعوض، سئو پایدار را با در نظر داشتن کاربر خود تمرین کنید و در طولانی مدت از آن سود خواهید برد.