طراحی وب یکی از مهمترین عوامل موفقیت یک وب سایت است. در واقع ، تقریبا نیمی از مردم می گویند که طراحی سایت عامل اصلی آنها برای قضاوت در مورد اعتبار یک شرکت است. در این مقاله می پردازیم به نکات طراحی وب سایت که اهمیت بیشتری دارند.

سرعت سایت را در اولویت قرار دهید

یکی از واقعیت های کمتر بحث شده در حوزه طراحی وب، سرعت سایت است. اگر سایت شما کند باشد، بازدید کنندگان به سرعت از سایت شما خارج می شوند. بعلاوه، به جز حفظ کاربران، موتورهای جستجوگر سرعت بارگذاری صفحه شما را نیز در رتبه بندی خود قرار می دهند. به همین دلیل، این مهم است که شما برای سرعت سایت خود سرمایه گذاری کنید.

نکات طراحی وب سایت

در طراحی سایت برنامه داشته باشید

فقط طراحی وب سایت خود را شروع نکنید. برای اطمینان از اینکه وب سایت شما به طور موثری نیاز بازدید کنندگان را برآورده می کند، باید از اولین باری که به وب سایت شما مراجعه می کنند تا لحظه تبدیل شدن به مشتری را برنامه ریزی کنید.

آنچه را که از قبلاً در مورد مشتریان فعلی خود می دانید جمع آوری کنید و تحقیق کنید که چگونه آنها از یک بازدید کننده به مشتری تبدیل می شوند. سپس از این داده ها برای ترسیم استراتژی خود استفاده کنید.

سایت را ساده طراحی کنید

یک مطالعه بزرگ توسط Google نشان داده است که بازدید کنندگان از پیچیدگی بصری خوششان نمی آید. هرچه طراحی شما پیچیده تر باشد، بازدیدکنندگان از آن به عنوان ایراد یاد می کنند.

طراحی سایت سازگار با موبایل

اکنون ما در جامعه ای زندگی می کنیم که بدون دستگاه های تلفن همراه امکان پذیر نیست. زمانی که کاربر وب سایت شما را از طریق تلفن همراه مرور می کند، انتظار دارد که محتوا را دقیقاً مانند صفحه لپ تاپ ببیند. هنگام طراحی وب سایت مدرن، یک صفحه پاسخگو و آماده تلفن همراه الزامی است. اکنون بیش از 50٪ از ترافیک وب از طریق دستگاه های تلفن همراه انجام می شود.

دکمه های اشتراک گذاری را فراموش نکنید

هر پست در وب سایت شما باید دارای دکمه هایی در گوشه باشد که به خوانندگان امکان می دهد بلافاصله مطالب شما را در رسانه های اجتماعی بدون نیاز به ترک وب سایت به اشتراک بگذارد. این باعث افزایش آگاهی از برند می شود بدون اینکه نیاز به معرفی باشد.

از رنگ ها به طور موثر استفاده کنید

همیشه اطمینان حاصل کنید که متن در وب سایت شما به رنگی است که با پس زمینه متناقض باشد. یک دلیل وجود دارد که 99٪ از کتابها دارای متن سیاه روی کاغذ سفید هستند. خواندن را برای خواننده آسان می کند. کاربران آنچه را که به سختی می توانند ببینند نمی خوانند. اگر هویت برند شما پرشور و پرانرژی است، یک رنگ قرمز هیجان انگیز بهتر از یک رنگ آبی آرام خواهد بود. گذشته از انتخاب بهترین رنگها برای نشان دادن نام تجاری خود،  همچنین باید از رنگهای متضاد برای ایجاد سلسله مراتب بصری استفاده کنید.

محتوای اصلی وب سایت خود را برجسته کنید

کاربران ممکن است از کلمات کلیدی مختلف برای رسیدن به سایت شما استفاده کنند، بنابراین شما باید محصول اصلی و محتوای اصلی وب سایت خود را برجسته کنید. اطمینان حاصل کنید که کاربر بخش فروش وب سایت شما را با یک نگاه پیدا می کند. عکاسی مؤثر و معنادار می تواند اهداف تجاری شما را برجسته تر کند، اما عکس های بی کیفیت سایت شما را نابود می کند.