مانند عبارت “زیبایی در نگاه بیننده است”، طراحی وبسایت موثر توسط کاربران وب سایت و نه صاحبان وب سایت داوری می شود. عوامل زیادی وجود دارد که بر قابلیت استفاده یک وب سایت تأثیر می گذارد، و این فقط مربوط به فرم نیست (چقدر خوب به نظر می رسد) ، بلکه عملکرد آن نیز اهمیت دارد (استفاده از آن چقدر آسان است).

وب سایت هایی که به خوبی طراحی نشده اند، عملکرد ضعیفی دارند و معیارهای بهینه Google Analytics را ندارند (به عنوان مثال نرخ بالای گزاف گویی، زمان کم در سایت، صفحات کم در هر بازدید …).

بنابراین چه چیزی باعث طراحی وب خوب می شود؟

هدف از طراحی وبسایت

طراحی وب خوب همیشه متناسب با نیاز کاربر است. آیا بازدید کنندگان وب شما به دنبال اطلاعات ، سرگرمی ، نوعی تعامل هستند یا با تجارت شما ارتباط برقرار می کنند؟ هر صفحه از وب سایت شما باید هدف مشخصی داشته باشد و نیاز خاصی را برای کاربران وب سایت شما به بهترین وجه ممکن برآورده سازد.

ارتباطات

افرادی که در وب هستند تمایل دارند اطلاعات را سریع دریافت کنند، بنابراین مهم است که به صورت واضح ارتباط برقرار کنند و اطلاعات خود را به آسانی بگیرند و هضم کنید.

صفحات وبسایت

به طور کلی، فونت های Sans Serif مانند Arial و Verdana به راحتی بصورت آنلاین قابل خواندن هستند (قلم های Sans Serif قلم هایی به ظاهر امروزی هستند که فاقد تزئین هستند). اندازه فونت ایده آل برای خواندن به راحتی آنلاین 16px است.

رنگها در طراحی وبسایت

یک پالت رنگی که به خوبی فکر شده باشد می تواند راه زیادی را برای بهبود تجربه کاربر طی کند. رنگهای مکمل باعث ایجاد تعادل و هماهنگی می شوند. استفاده از رنگ های متضاد برای متن و پس زمینه باعث می شود چشم خوانده بیشتر توج کند.

رنگ های پر جنب و جوش احساساتی ایجاد می کنند و باید از آن استفاده کرد (به عنوان مثال برای دکمه ها و فراخوانی به اقدامات).

تصاویر

یک تصویر می تواند هزار کلمه صحبت کند و انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما می تواند به موقعیت یابی برند و ارتباط با مخاطبان هدف شما کمک کند. همچنین استفاده از اینفوگرافیک ، فیلم و گرافیک را در نظر بگیرید زیرا این موارد می توانند در برقراری ارتباط بسیار موثرتر از حتی بهترین نوشتارهای متن باشند.

طرح بندی مبتنی بر شبکه

قرار دادن محتوا به طور تصادفی در صفحه وب شما می تواند به ظاهر ناموزونی منجر شود. طرح بندی های مبتنی بر شبکه، محتوا را به بخش ها، ستون ها و جعبه هایی تنظیم می کنند که به سمت یکدیگر صف می ببندند و احساس متعادل می کنند، که منجر به طراحی بهتر وب سایت می شود.

سازگاری با موبایل

اکنون دسترسی به وب سایت ها از دستگاه های مختلف با اندازه های مختلف صفحه عادی امری عادی است ، بنابراین مهم است که وب سایت شما سازگار با تلفن همراه داشته باشد. ایجاد یک وب سایت زیبا و کاربردی آسان، صرفاً با رعایت این عناصر طراحی، آسان است.